Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (kód: 69-017-M)

Kurz je akreditovaný MŠMT. Po jeho absolvování dostanete potvrzení (osvědčení) o absolvování kurzu. Pokračovat můžete kvalifikační zkouškou. Její úspěšné absolvování znamená, že obdržíte osvědčení o kvalifikační zkoušce, které Vás opravňuje získat vázanou živnost „Péče o dítě do tří let věku v denním režimu“.

Kurz je určen všem, které milují děti a chtějí se péči o jejich zdravý tělesný a duševní vývoj věnovat profesionálně. V praxi to například znamená, že osvědčení využijete jako uchazečka o práci v mateřských centrech i jako chůva, která nabízí individuální hlídání dětí na ŽL, nebo v případě, že zvažujete založit vlastní školku. 

 obsah:

 • Dodržování zásad bezpečnosti a prevence úrazů
 • Poskytování první pomoci dítěti/ dětem
 • Péče o běžně nemocné dítě v domácím ošetřování
 • Vedení ditěte k hygienickým návykům
 • Uplatňování zásad správného životního stylu podle věku dítěte
 • Uplatňování metod a forem pedagogické práce s ohledem na věk dítěte/ dětí
 • Řešení nepříznivých výchovných situací z pedagogicko - psychologického hlediska
 • Uplatňování znalostí vývojových etap dítěte v socializaci dítěte v praxi
 • Dodržování etických principů při práci chůvy a vedení dítěte k morálním hodnotám
 • Orientace v pracovněprávních vztazích uplatnitelných v profesním životě chůvy
 • Provozní a hygienická pravidla při práci s dětmi v zařízení či domácnosti dítěte

cena: 15 500 CZK

v ceně: studijní materiály, káva, čaj

časová dotace: 160 hodin, z toho 112 hodin praxe ve smluvním zařízení 

pod vedením odborného garanta praxe

______________________________________

nabídka zkoušky před autorizovaným orgánem:

cena: 5000 Kč 

cena pro skupiny dle individuální domluvy

aktuální termín: viz pravý sloupec

jak se přihlásit:

 • telefonicky: mob.: 777 327 155
 • e-mailem: registrace@amsolvo.cz
 • on - line přihláškou (viz levý sloupec)

 

    PŘIHLÁŠKA (sloupec vlevo na úvodní straně)

 

 

 

 

Otázky a odpovědi: Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (kód: 69-017-M)

Je možné získat nějakou slevu?

Nejen to, kurz můžete mít zdarma, pokud jste vedeni na úp. Pochopitelně vše musí projít schvalovacím procesem. Počítejte tedy s tím, že zařizovat začnete nejpozději měsíc před začátkem kurzu. 

Na uvedené lednové akreditované kurzy lze získat slevu pro samoplátce (hradí si kurz ze svých zdrojů), a to dle aktuálních slevových akcí.  Podmínkou je odeslaná přihláška a zaplacená první splátka k uvedenému datu. 

Jak dlouho trvá jeden školicí den?

V případě, že výuka začíná ráno, potom 8 vyučovacích hodin (vyučovací hodina je 45 minut, stejně jako ve škole). U večerních kurzů je to méně, obvykle 6 vyučovacích hodin. Výše uvedené informace se týkají teoretické výuky. Praktickou část, termín a čas si domlouváte v našem smluvním zařízení s garantem praxe tak, aby to vyhovovalo oběma stranám. Součet všech hodin praxe je 112, ale zde se jedná o 60 minutové hodiny.

Jsou zkoušky těžké?

Zkoušky jsou náročné, jednak obsahem, ale také rozsahem znalostí a dovedností, které budete muset předvést. To ale neznamená, že je nemožné je zvládnout. Základem je aktivně pracovat na seminářích, ptát se, pokud Vám něco není jasné, diskutovat o problému a samozřejmě se připravovat i z materiálů, které Vám budou k dispozici. Smyslem není učit se definice a poučky nazpaměť, ale prokázat přehled v současných trendech týkajících se rozvoje dítěte ve všech oblastech a umět agumentovat a zdůvodnit vlastní postoje, dovednosti a zkušenosti. Tedy - prokázat se jako kompetentní chůva.

Mám jenom základní vzdělání, mohu absolvovat kurz, případně zkoušku?

Na náš akreditovaný kurz  Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky i Chůva pro dětské koutky přijímáme i uchazeče se základním vzděláním. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsme se setkali s účastnicemi se základním vzděláním, které díky soustavnému vzdělávání se v tomto oboru měly skvělé vstupní znalosti a dovednosti. 

Mám nabídku práce v mateřské škole jako chůva přes projekt MŠMT (šablony). Stačí mi tento kurz?

Nejedná se o typ kurzu, důležitá je Vaše kvalifikace. Tu získáte složením zkoušky a obdržením certifikátu. Zkouška Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky Vás činí kvalifikovanou. Pro tento projekt by Vám postačilo složit i méně náročnou zkoušku Chůva pro dětské koutky.

Co potřebuji ke zkoušce?

Na zkoušku potřebujete:

1. potvrzení od lékaře s textem: Netrpí vadou řeči a ani onemocněním, které by jí znemožňovalo vykonávat povolání chůvy.1)

2. občanský průkaz či jiný doklad totožnosti

1)Závažná endokrinní onemocnění. Duševní poruchy. Poruchy chování. Závažná psychosomatická onemocnění. Epilepsie a jiná záchvatová onemocnění. Závažná nervová onemocnění

Dokdy se musím přihlásit na zkoušku?

Je nezbytné zaslat přihlášku nejpozději cca 10 dnů před termínem. Přihlášku vyplňujte prosím pečlivě, tedy například oficiální tvar křestního jména, příjmení tak, jak jej máte v občanském průkazu, titul, pokud jej chcete na certifikátu, funkční číslo mobilu i správná e-mailová adresa. Každá nepřesnost působí problémy nám í Vám.

Diskusní téma: Najde chůva uplatnění nejen ve velkých městech?

Datum: 29.08.2018

Vložil: Stanislava Kuranová

Titulek: Dotaz

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda když 10 měsíců pracuji ve školce s dvouletými dětmi, musím u vás splnit praxi? Kde by ta praxe probíhala? probíhá kurz o víkendech a nebo v týdnu? Materiály posíláte a nebo si je musíme vyzvednout samy? Závěrečná zkouška je písemná a nebo ústní? Moc děkuji za odpověď.

Datum: 12.04.2018

Vložil: Magda

Titulek: učitelka v Mš

Mám kurz chůva 69-017-M
mohu být přijata v Mš,jako učitelka věk dětí od 3 let.Děkuji

Přidat nový příspěvek

 

Jak se přihlásit:

 • telefonicky: mob.: 777 327 155
 • e-mailem: registrace@amsolvo.cz
 • on-line přihláškou, viz níže

 

Ohlasy z kurzů Chůva

Dobruška, léto 2016

Vedení kurzu naprosto profesionální. hodiny probíhaly kreativně, tvořivě, smysluplně. Hodně jsem si z hodin odnesla, naučila se a dost věcí si v hlavě utřídila. Jen na požadované množství výuky by ten kurz mohl být delší, aby se stihlo probrat více témat a problematik. Měla jsem pocit, že do...

Praha, léto 2016

Za tuhle rekvalifikaci jsem moc ráda. poznala jsem spoustu úžasných lidí, včetně lektorů. Rozšířila si obzor vědomostí a posíila své sebevědomí. Zdravověda byla úžasná i cenné rady a to i do běžného života. Všem děkuji.

Praha, léto 2016

Kurz se mi líbil, hodně jsem se naučila, a i na dítě jsem teď hodnější:). Jen byste mohli být více přísnější ( u zkoušky). Děkuji.

Praha, léto 2016

Kurz byl pro mne velmi přínosný, ani jsem netušila, jak složitá je vlastně výchova dítěte, aby z toho malého človíčka vyrostl slušný člověk. Musím vyzdvihnout profesionalitu, lidskost, vstřícnost paní Ivy. I pro nás "tupce" to bylo srozumitelné. Paní Beštová nám první pomoc vysvětlila vělmi pěkně,...

České Budějovice, léto 2016

Příjemné a milé vystupování obou lektorek. Příjemné prostředí, školení bylo prezentováno pěknou formou. Jen tak dál. Děkuji. Vańková

Dobruška, léto 2016

Obě lektorky velice příjemné, milý přístup s humorem a rozptýlení nervozity oceňuji.

Praha, léto 2016

Děkuji za tento kurz, byl pro mě obohacující a inspirující. Ani jednu lekci jsem nemohla vynechat, protože jsem se těšila, co bude následovat. Děkuji za vysokou profesionalitu a kvalitu lektorů. Paní Stratilová, Vy jste profík na svém místě:). Tento kurz budu doporučovat všem, kteří mají či budou...

Fotogalerie: Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (kód: 69-017-M)